Warsztaty przyrodnicze dla trzecioklasistów

Kategoria: Ogłoszenia Gimazjum Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

Powtórka przed egzaminem gimnazjalnym wcale nie musi być nudna, o czym przekonali się trzecioklasiści podczas warsztatów przyrodniczych.

21.03.2017 grupa uczniów z klasy trzeciej gimnazjum uczestniczyła w warsztatach przyrodniczych, zorganizowanych przez Barbarę Raducką i Mariolę Piotrowską - nauczycielki biologii i chemii. W ramach korelacji międzyprzedmiotowej  uczniowie utrwalali zdobytą wiedzę z biologii, chemii i geografii. Młodzież wykonywała szereg doświadczeń chemicznych (badanie rozpuszczalności oleju, reakcja kwasu HCl z magnezem, wskazywanie właściwości roztworów kwasowych i zasadowych) , pracowała z mikroskopami (obserwując tkanki zwierzęce i roślinne), modelami serca oraz globusami konturowymi i indukcyjnymi. ,,Zdobywanie umiejętności praktycznych na pewno ułatwi nam uzyskanie oczekiwanych wyników na egzaminie gimnazjalnym” – twierdzi zgodnie młodzież gimnazjum.