Debata szkolna

Kategoria: Szkoła z Klasą
Opublikowano Paulina Jurczyńska

W pierwszym semestrze programu "Szkoła z klasą" wszyscy pracowaliśmy nad stworzeniem szkolnego kodeksu 2.0. Najpierw odbyły się debaty klasowe, które przeprowadzili nauczyciele biorący udział w programie.

30 stycznia 2015r. odbyła się szkolna debata, w której udział wzięły czteroosobowe delegację uczniów klas IV-VI (łącznie 24 osoby). Debatę poprowadził szkolny koordynator projektu „Szkoła z klasą, a zdjęcia oraz nagrania wideo z przebiegu wydarzenia wykonała uczennica klasy V - Zuzanna Bartos.
Po wielu burzliwych dyskusjach udało nam się wspólnie stworzyć nasz Szkolny Kodeks 2.0, który obowiązuje w naszej szkole do czasu jego następnej modyfikacji.

KODEKS 2.0
Korzystamy z komunikatorów w sieci by dzielić się wiedzą i pomagać sobie nawzajem.
Ostrożnie i świadomie pobieramy pliki z Internetu.
Dążymy do wykorzystywania TIK na różnych przedmiotach lekcyjnych.
Eliminujemy wulgaryzmy, dbamy o poprawność językową i kulturę słowa.
Korzystamy tylko z wiarygodnych i sprawdzonych źródeł.
Staramy się stale doskonalić swoje umiejętności korzystania z TIK i przekazywać je rodzicom, dziadkom.
2.0 razy się zastanawiamy zanim udostępnimy nasze prywatne dane.

WIĘCEJ ZDJĘĆ