SZKOLNY KONKURS WIEDZY O AIDS

Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Podobny obraz

Liczba osób zakażonych HIV, a w następstwie tego chorych na AIDS stale rośnie niezwykle ważna jest wiedza na temat tej choroby. Każdy - bez względu na swoją przynależność rasową, wyznanie lub orientację seksualną -może ulec zakażeniu dlatego wiedza o AIDS jest potrzebna każdemu człowiekowi.

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W SZKOLNYM KONKURSIE WIEDZY O AIDS. Konkurs jest propozycją dla klas VII oraz gimnazjalnych.

Ludzie żyjący z HIV często spotykają się z nietolerancją i wrogością. Wiedza na temat tego czym jest AIDS i HIV pozwoli Ci zrozumieć jakie zachowania są ryzykowne i jak pomóc osobom zakażonym. Zaproponowany konkurs to jedna z form profilaktyki AIDS/HIV.

Do konkursu może przystąpić każdy uczeń szkoły wskazanych wyżej klas zgłaszając swój udział pedagogowi szkolnemu.

Eliminacje konkursowe będą polegały na rozwiązaniu testu sprawdzającego Twoją wiedzę na temat problematyki AIDS/HIV a w szczególności:

Co to jest HIV i AIDS?

W jaki sposób można zarazić się HIV?

Jak leczymy AIDS?

Jakie są objawy zakażenia?

Jakie zachowania niosą ryzyko zakażenia?

Na czym polegają testy wykrywające obecność HIV?

Jak wirus HIV atakuje nasz organizm?

Rozwój epidemii AIDS na świecie i w Polsce.

Konkurs odbędzie się 1 grudnia 2017 w Światowym Dniu Walki z AIDS.  Zwycięzcy otrzymają nagrody i dyplomy, a pozostali uczestnicy punkty dodatnie z zachowania.

BĄDŹ Z NAMI TEGO DNIA !!!

PEDAGOG SZKOLNY – ELŻBIETA PĘCHERZ