" BEZPIECZNE DZIECKO "

Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

5 października 2017 uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z sierż. sztab. Katarzyną Grela policjantem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu organizowanym przez pedagoga szkolnego.

Dzieci miały okazję porozmawiać z panią policjant o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na drodze .

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, oraz ze strony osób nieznajomych, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa nie tylko w ruchu drogowym ale również w kontaktach z obcymi, podawały liczne przykłady  niewłaściwego zachowania .

Przeprowadzenie zajęć przez specjalistę w dużym stopniu przyczyni się do wzrostu świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa.   Spotkania z przedstawicielem Policji są jednym z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo profilaktycznego naszej szkoły.

Elżbieta Pęcherz