20221005_093221.jpg

Pyszna, zdrowa i kolorowa kanapka powinna być stałym elementem zdrowej diety każdego dziecka. Kanapki często jemy na śniadanie, kolację. Kanapkę bierzemy także do szkoły. Dlatego warto zadbać, by znalazły się w niej wartościowe produkty.
Z czego powinna się składać zdrowa kanapka dowiedzieli się uczniowie klasy II i wypróbowali pomysły na zdrowe kanapki w trakcie zajęć wykorzystując: warzywa, tłuszcze, produkty mleczne, produkty pełnoziarniste, produkty białkowe odzwierzęce, wędliny. Samodzielnie wykonane śniadanko okazało się bardzo kolorowe, pachnące i smaczne. Po posiłku dzieci obejrzały film edukacyjny na temat witamin. Opisane zajęcia były elementem programu „ Owoce i warzywa w szkole” realizowanego w szkole i min w naszej klasie.