DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH?
To święto miłośników planszówek, obchodzone 10 października od roku 2020. Inicjatywa jest wspierana przez wydawców, sklepy, media, przedszkola, szkoły, kluby, puby i wszelkie inne miejsca dla graczy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że najskuteczniejsza forma nauki to zabawa i doświadczanie. Planszówkowe rozgrywki to nie tylko sposób na relaks i ciekawą rozrywkę, ale także zajęcie, które wspiera rozwój naszej wiedzy i wyobraźni. To prawdziwy sport intelektualny, angażujący kluczowe obszary naszego myślenia, takie jak: pamięć, planowanie, dedukcja, czy liczenie. A co najważniejsze – spotkanie przy grach planszowych to idealna, łącząca pokolenia okazja do spędzenia czasu z innymi ludźmi. Gry planszowe są jednym z najlepszych sposobów kształtowania kompetencji matematycznych oraz logicznego myślenia. Jednym z efektów grania w gry planszowe jest śmiech. Wykazano, że śmiech zwiększa endorfiny, są to substancje chemiczne, które wywołują uczucie szczęścia. Dzielenie się śmiechem i zabawą może promować empatię, współczucie i zaufanie wśród innych.

Uczniowie z klasy 2 mogli wykazać się znajomością zasad współpracy oraz współzawodnictwa w trakcie dzisiejszych zajęć, na które mogli przynieść swoje ulubione gry planszowe.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/rri7aUdcVh5mNkP1A