Bezpieczeństwo

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

 

3 października 2018 dzieci z przedszkola, uczniowie klas I-VI uczestniczyli w spotkaniu z sierż. Moniką Klonowską  policjantem Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu. 

Dzieci przypomniały sobie jak prawidłowo zachowywać się na drodze . Zaproszony gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, oraz ze strony osób nieznajomych, omówił  sposoby unikania lub pokonywania ich. Pogadanka miała charakter aktywny, funkcjonariuszka zadawała uczniom pytania dotyczące poruszanych problemów. Dzieci pokazywały jak prawidłowo przejść przez pasy, w jaki sposób wezwać pomoc ? Wykazały się znajomością telefonów alarmowych.

 

Uczniowie klas IV – VI przypomnieli sobie  zasady bezpiecznego zachowania na drodze. Ważnym elementem rozmowy było  korzystanie z telefonu komórkowego i uświadomienie uczniom, do czego służy  telefon i jakie mogą być konsekwencje nieodpowiedniego użytkowania, postępowanie w relacjach z nieznajomymi. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z  formami ścigania przestępstw, które mają miejsce w Sieci oraz przypomnieć sobie zasady korzystania z portali społecznościowych. Poznali również skutki zażywania dopalaczy.

Serdecznie dziękujemy pani sierżant za specjalistyczną pomoc w działaniach realizowanych w ramach programu wychowawczo profilaktycznego naszej szkoły.

ZDJĘCIA

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Bezpieczeństwo. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free