BIEG PO ZDROWIE

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Edyta Klimas

      W naszej szkole odbywa się "bieg po zdrowie", a zawodnikami są uczniowie klas czwartych. 

      Uczniowie klasy IV a i IV b od kilku tygodni biorą udział w programie antytytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. Program został  zainicjowany przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Zdrowia oraz Rzecznika Praw Dziecka. 

 

     Głównym celem programu jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.

Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, które dostosowano do wieku uczniów. Podstawą zajęć jest stymulowanie kreatywności i aktywności. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w codziennym życiu.

     W trakcie realizacji programu uczniowie dowiedzieli się między innymi, jakie są składniki dymu papierosowego, co było powodem ogromnego zdziwienia, bowiem pewne nazwy tych substancji wręcz niektórych przeraziły. A jeszcze większe zdziwienie pojawiło się wtedy, kiedy dzieci obliczyły kwotę , którą Polacy wydali na papierosy w 2015 roku. Kwota 26 780 000 000 zł. zrobiła na wszystkich wrażenie. Pojawiło się pytanie, co można za taką kwotę kupić? I w tym momencie każdy z uczniów się  rozmarzył…

W ramach programu uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć galerię plakatów antynikotynowych wykonanych przez czwartoklasistów. Dzieci prześcigały się w pomysłach przedstawiania skutków palenia papierosów.

Mamy nadzieję, że kolejne działania w ramach programu „Bieg po zdrowie” dostarczą uczniom klas czwartych wielu pozytywnych wrażeń.

                                                                                 Magdalena Pawlik, Edyta Klimas

ZDJĘCIA

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 BIEG PO ZDROWIE. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free