Zajęcia samoobrony

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniu 20 luty 2020r. sierż. sztab. Łukasz Krzemień z Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu przeprowadzili zajęcia samoobrony dla uczennic  klas VII i VIII. Spotkanie zorganizowane było w szkole na sali gimnastycznej z inicjatywy Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Anny Kowalik. Organizatorkami zajęć były opiekun Samorządu Uczniowskiego p. K. Świegot oraz pedagog szkolny p. E. Pęcherz. .

Sierż. sztab. Łukasz Krzemień posiada tytuł instruktora technik i taktyk interwencji. W trakcie spotkania uczennice poznały zasady zachowania w sytuacjach niebezpiecznych i zagrażających życiu i zdrowiu. Nauczyły się stosować najprostsze dźwignie i chwyty. Poznały również znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka, które powinny być aktywowane jako pierwsze w sytuacji samoobrony. Funkcjonariusz pokazał również wybrane techniki obrony w sytuacji zagrożenia przed uderzeniami, duszeniem oraz chwytami za ubranie. Tego typu zajęcia kształtują u młodzieży podstawowe nawyki obronne oraz dodają pewności siebie. Funkcjonariusz przekazał młodzieży informacje i wskazówki, jak się zachować i czego unikać w przypadku wystąpienia  zagrożenia.

ZDJĘCIA

 

" Pierwsza pomoc"

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniach 12-13 lutego 2020 klasy 1-3 uczestniczyły w warsztatach "Pierwsza pomoc". Młodzieżowi edukatorzy z klasy VIII Ania i Weronika wraz z wychowawczyniami klas  przedstawiły dzieciom plan postępowania w razie niebezpiecznego wypadku i udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się  kiedy i jak wzywać pomocy, przypomnieli sobie wszystkie telefony alarmowe, potrafią sprawdzić, w jakim stanie jest osoba poszkodowana, ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej a nawet zastosować reanimację. W czasie zajęć korzystaliśmy ze sprzętu pozyskanego od WOŚP. Dziękujemy dziewczynom za ćwiczenia bo takie umiejętności mogą kiedyś  uratować ludzkie życie.

ZDJĘCIA

PSYCHOLOG, TERAPEUTA UZALEŻNIEŃ

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

PSYCHOLOG - EMILIA CHŁÓDZnalezione obrazy dla zapytania psycholog

PUNKT KONSULTACYJNY W Zespole Szkół Samorządowych w Pątnowie

PIĄTEK 13.00-15.00

PUNKT KONSULTACYJNY w Ośrodku Zdrowia w Pątnowie 

WTOREK 15.00-17.00

TERAPEUTA UZALEŻNIEŃ TOMASZ WNĘK

PUNKT KONSULTACYJNY w Ośrodku Zdrowia w Pątnowie 

CZWARTEK 16.00-18.00

SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW, RODZICÓW I NAUCZYCIELI

" NOE" - program profilaktyczny

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

 4 listopada 2019 uczniowie klas VI,VII,VIII z terenu Gminy Pątnów brali udział w programie profilaktyki uzależnień „NOE”. To program z zakresu profilaktyki alkoholowej, jego głównym zadaniem jest zapobieganie stratom, występującym z powodu nadużywania środków psychoaktywnych. Ogromnym atutem stały się poruszające, osobiste doświadczenia prowadzących: Joanny i Adama oraz wsparcie Małgorzaty, Wiktorii i Jakuba. Realizatorzy programu starali się unikać dydaktycznych pouczeń stwarzając jednocześnie  atmosferę ciepła i bliskości. Program składał się z trzech części. Prawdy–młodzież zobaczyła jak wiele powodów wskazują ludzie do tego, aby alkohol pić, a jak mało aby tego nie robić. Miłości- co potrzebne jest człowiekowi do szczęścia i jak alkoholizm to wszystko człowiekowi odbiera. Wolności–młodzież obserwowała dramę jak można odmówić w sytuacji nacisku grupy. W czasie każdej części programu uczestnicy mieli możliwość wysłuchania świadectwa realizatorów, na temat ich doświadczeń z chorobą alkoholową, były to bardzo poruszające historie, które ukazywały trudy walki z chorobą i współzależeniem, ale również dawały nadzieję, że  jest wiele osób i instytucji które mogą pomóc. Realizatorzy pozostawili zebranym adresy, pod które mogą do nich pisać, odpowiadali na pytania zadane na kartkach w czasie programu. 

Czytaj więcej: " NOE" - program profilaktyczny

Jutro jest................

Drukuj
Kategoria: Profilaktyka
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniu 24 października w Kino-Teatrze  Syrena w Wieluniu uczniowie klasy VIII uczestniczyli w projekcie profilaktycznym pt. „JUTRO JEST… wtedy pochylisz się nad sobą”. Spotkanie z Panem Jarosławem Wajkiem było organizowane przez Komendę Powiatowej Policji w Wieluniu we współpracy min z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pątnowie.

Program artystyczny, w którym uczestniczyliśmy był od początku do końca stworzony przez Pana Jarosława Wajka, który swego czasu związany był z takimi zespołami jak: Oddział Zamknięty, Dżem czy Daab. Wokalista mówił i śpiewał nie tylko o tym czym jest nałóg i jaka jest cena wejścia w „sztuczne raje”, ale wskazał także ewentualną drogę wyjścia z problemów, na które jego zdaniem składają się: osobista chęć zmiany, miłość i wybaczenie (sobie i innym). Artysta podzielił się z widzami refleksją na temat problemu „samotności wśród ludzi”, wyniszczającego wpływu mediów, kreujących świat konsumpcji oraz zacierania granic moralnych.

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 PROFILAKTYKA. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free