W okresie jesienno-zimowym uczniowie na zajęciach technicznych przygotowywali między innymi bożonarodzeniowe elementy dekoracyjne. Wykorzystując wyrzynarki do drewna zakupione w ramach programu „Laboratoria Przyszłości” wycinali choinki – przestrzenne formy dużych rozmiarów, które stanowiły dekorację wnętrz szkoły. Wycięte inne mniejsze formy – muszki ozdabiane były wzorami wykonanymi z użyciem wypalarek do drewna.

Wykorzystując posiadane materiały oraz elektronarzędzia uczniowie mają możliwość wykonywania różnych ciekawych form, przedmiotów użytkowych, dekoracyjnych. Praca przy tym sprawia, że uczniowie są aktywni, zaangażowani i konsekwentnie dążą do osiągnięcia zaplanowanego celu. Poznają specyfikę pracy z maszynami,   nabywają umiejętności obsługi urządzeń mechanicznych.

fotorelacja z zajęć