Bezpieczeństwo przede wszystkim

W dniu 7 czerwca uczniowie z klasy IV przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Wcześniej na lekcjach techniki opanowali wiedzę teoretyczną gdzie wykazali się znajomością ogólnych przepisów ruchu drogowego. Część praktyczna odbywała się na boisku szkolnym przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Łodzi/oddział w Sieradzu. Na przygotowanym przez instruktora jazdy miasteczku ruchu, uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności jazdy na rowerze oraz zastosowania wcześniej zdobytej wiedzy. Celem egzaminu było popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego, a przede wszystkim zadbanie o ich bezpieczeństwo na drogach. W najbliższe wakacje będą już mogli korzystać z dróg publicznych jako pełnoprawni uczestnicy ruchu drogowego.

Życzymy bezpiecznej jazdy !