Kategoria: Historia szkoły
Opublikowano A.Maryniak-Stanek

Zespół Szkół  Samorządowych im Wł St Reymonta to placówka, w skład której wchodzą: gimnazjum, szkoła podstawowa, przedszkole w Pątnowie , przedszkole w Kamionce i filia szkoły podstawowej w Popowicach .

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Nasze placówki wychowują i kształcą, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspierają indywidualny rozwój ucznia.

Szkoła stara się w sposób ciekawy i interesujący organizować czas wolny uczniom szkoły. Uzdolnieni uczniowie mogą zawsze liczyć na fachową pomoc swoich nauczycieli, która wspiera młodzież w jej rozwoju oraz umacnia w niej poczucie własnej wartości. Szkoła troszczy się, by każdy czuł się bezpiecznie. Dba, aby wszyscy uczniowie mieli wpływ na to, co się dzieje w szkole i zawsze spotykali się z przyjaźnią i szacunkiem ze strony wszystkich pracowników szkoły. W zależności od zainteresowań dzieci i młodzieży prowadzone są zajęcia pozalekcyjne.