Zajęcia w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej

Opublikowano Mariola Piotrowska

W dniu 24.11.2017r. uczniowie klas VII a i VII b uczestniczyli w  wyjeździe do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Wieluniu. Wyjazd zorganizowali  nauczyciele biologii i geografii w ramach realizacji projektu „Kropla życia”- „Nasza Eko-pracownia”.

Młodzież, w czasie zajęć prowadzonych przez panie pracujące w sanepidzie, miała okazję dowiedzieć się, jak wygląda ich praca na co dzień. Uczniowie poznali nowoczesny sprzęt wykorzystywany do badania wody. Panie prowadzące szczegółowo opowiedziały, pod jakim kątem badają wodę (m.in. na obecność metali ciężkich, bakterii coli, mętnienia i wskaźnika pH). Młodzież zobaczyła jak takie badania wyglądają w warunkach laboratoryjnych, a bardziej odważni z grupy osobiście wykonali kilka prostych doświadczeń.

Copyright 2011 Zajęcia w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej. Custom Footer text