W dniu 21.12.2023r. dzieci z klas I- III uczestniczyły w warsztatach bożonarodzeniowych w Muzeum Ziemi Wieluńskiej. W ramach warsztatów poznały znaczenie wielu symboli świątecznych i ozdób na naszych choinkach, wykonały własne koszyczki do ozdobienia domowego drzewka, zobaczyły rekonstrukcję tradycyjnej wigilii w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego z Popowic. Spotkały się ze Św. Mikołajem, który poczęstował dzieci cukierkami.

Dzieci w grupach zwiedzały wystawy stałe w muzeum: pradzieje ziemi wieluńskiej, życie codzienne wsi wieluńskiej. W czasie zwiedzania miały okazję spróbować jak trudno było wzniecić ogień mając do dyspozycji dostępne w przyrodzie materiały. Za pomocą żaren próbowały zmielić ziarno potrzebne do podpłomyków. Zadawały wiele pytań, na które przewodnicy ciekawie odpowiadali.  Lekcja w muzeum pozwoliła uczestnikom wycieczki lepiej poznać i wyobrazić sobie jak wyglądało życie na wsi oraz obchody świąt u naszych przodków.