" POD SKAŁKĄ "- WYCIECZKA

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

W dniu 08 czerwca klasy: I , II A i II B, ze swoimi wychowawczyniami, wyruszyły na całodniową wycieczkę w nieznane … okolice Częstochowy czyli do gospodarstwa agroturystycznego „ Pod Skałką” w Przybynowie. Od samego początku dopisywała nam pogoda i dobre humory. I nic nie uległo zmianie, bo pobyt „ Pod Skałką” rozpoczął się od wspaniałego powitania i słodkiego poczęstunku dla wszystkich.

Gdy już odpoczęliśmy po podróży rozpoczął się dzień atrakcji. Najpierw zaproszono nas na warsztaty edukacyjne „ W krainie miodu”, na których poznaliśmy tajemnice pszczół i tajniki pracy pszczelarza oraz popisaliśmy się wiedzą na ten temat bezbłędnie odpowiadając na wszystkie pytania. Warsztaty zakończyła degustacja miodu – dla dzieci lipowego/ by uspokoić emocje, a dla pań gryczanego dla poprawienia urody. Nie obyło się też bez zabawy na świeżym powietrzu – nasi uczniowie na chwilę stali się pracowitymi pszczółkami. Po zabawie wszyscy wyruszyli do mini zoo, w której prócz łagodnych zwierząt wielką atrakcją okazała się możliwość ich karmienia. Po naszej wizycie najedzone zwierzęta udały się w cień drzew na odpoczynek, a my do skansenu, by obejrzeć jak żyli ludzie w dawnych czasach. Wszyscy z uwagą słuchali opowieści o zgromadzonych zbiorach, zwyczajach i dawnych czasach. Na ścieżce wiodącej do chaty mieliśmy okazję z bliska obejrzeć amonity, które dzieci poznały na lekcjach o Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Czekało na nas jeszcze wiele atrakcji ale nadszedł czas na posiłek. Wszyscy z ochotą zasiedli do pysznych kiełbasek z rożna i swojskiego chleba. Najedzeni rozpoczęliśmy kolejna przygodę, tym razem z końmi. Czekała nas godzinna przejażdżka powozami konnymi po okolicy. Było świetnie –mogliśmy podziwiać wapienne skały, oddychać świeżym, leśnym powietrzem, a przede wszystkim śpiewać. I śpiewaliśmy wszystkie znane nam piosenki do utraty tchu. Ostatnią atrakcją pobytu w Przybynowie był kolorowy, bezpieczny i duży plac zabaw z dmuchanymi cudami, trampoliną i parkiem linowym. Godzina zabawy szybko minęła i by uzupełnić stracone kalorie poczęstowano wszystkich watą cukrową. Nadszedł czas powrotu do domu. Z tym miejscem trudno było się rozstać bez żalu – wyprawa w nieznane okazała się fantastyczną i pouczającą przygodą dla dzieci. Wróciliśmy cali, zdrowi i pełni wrażeń. Z ochotą tam wrócimy …….może niedługo?

Danuta Nowak

FOTOGALERIA

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 " POD SKAŁKĄ "- WYCIECZKA. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free