W ramach realizacji programu: ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne’’, wspólnie z przedszkolakami dużo rozmawialiśmy o zdrowym odżywianiu oraz potrzebie spożywania owoców i warzyw, jako dodatku do każdego posiłku. W związku z tym, dzieci uczestniczyły w zajęciu kulinarnym, podczas którego przygotowywały musy owocowe. Do zrobienia musu wykorzystano takie owoce jak: jabłka, pomarańcze, mandarynki, kiwi, banany, winogrona, maliny, śliwki itp. Przed przystąpieniem do działania przedszkolaki przypomniały o walorach odżywczych owoców oraz zapoznały się z zasadami działania i bezpieczeństwa podczas pracy z sokowirówką. Przygotowany mus bardzo smakował, ponieważ był wykonany przez dzieci i posiadał naturalne składniki.

zdjęcia gr. młodsza