W ramach projektu „Laboratoria Przyszłości” pracowania techniczna wyposażona została w elektronarzędzia do obróbki drewna. Na zajęciach technicznych uczniowie bardzo dobrze opanowali umiejętność wycinania różnych kształtów ze sklejki. Posługiwali się urządzeniami mechanicznymi takimi jak piłą włosową czyli wyrzynarką do drewna, szlifierką, piłą ręczną.

Wycięcie zaplanowanego kształtu wymagało dużej dokładności, rozwagi,  a przede wszystkim zachowania zasad bezpieczeństwa. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne projekty. Po wycięciu kształtu dokonywali obróbki na szlifierce aby wygładzić wszelkie nierówności.  Uzyskana forma pozostawała w naturalnym kolorze sklejki lub była malowana, ozdabiana tkaniną. Większe formy były klejone do podstawy celem uzyskania stabilności. W efekcie tych działań powstało wiele mniejszych i większych zajęcy, kurek, pisanek – ozdób wielkanocnych.

fotorelacja z zajęć