Przedstawienie teatralne

Opublikowano Grażyna Garnczarek

,, Nowy Rok, Nowy Rok, idzie do nas w gości,

może nam przyniesie piękny dar radości.

Do siego. Do siego. Do siego roku,

dla każdego uśmiech, dla każdego spokój".

Słowami tej piosenki uczniowie klasy III szkoły podstawowej rozpoczęli przedstawienie teatralne pt. ,, ZAPUSTY", które skierowane było do przedszkolaków, grupy 6 - latków oraz uczniów klasy I, II a i II b.

Powyższe działanie było doskonałą okazją do:

• wcielenia się w rolę Gwiazdora, Anioła, Księżniczki, Turonia, Bociana,Króla i Diabełka
  • przybliżania dzieciom zwyczajów związanych z okresem karnawału
  • integracją z młodszymi koleżankami i kolegami
  • pokazania sposobu zagospodarowania wolnego czasu poprzez naukę tekstu wybranej roli, przygotowania elementów stroju
  • okazywania dziecięcej radości z posiadanych umiejętności

Każda wypowiadana kwestia zawierała także najserdeczniejsze noworoczne życzenia.

Uczniowie klasy III stanęli na wysokości zadania i przepięknie zaprezentowali się w teatralnym występie.

Wychowawczyni klasy III gorąco dziękuje rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci.

Przygotowanie i opracowanie: Grażyna Garnczarek

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ