ŚLUBUJEMY !!!

Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Ślubuję uroczyście!!!

Będę starał się być dobrym i uczciwym.

Będę strzegł honoru i dobrego imienia szkoły.

Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców.

Będę uczył się tego co piękne i mądre.

Będę kochał i czcił moją ojczyznę

I przyczynię się do jej rozwoju.

W dniu  16 października 2018 roku odbyło się pasowanie na ucznia połączone ze ślubowaniem  klasy pierwszej.

Prowadząca uroczystość uczennica klasy IV serdecznie powitała zebranych, w tym głównych bohaterów uroczystości. Przypomniała ,że być uczniem to wypełniać uczniowskie obowiązki , uczyć się pilnie , szanować innych, pomagać słabszym. Szkoła to trudne chwile, ale i wiele radości . Zapewniła, że starsi uczniowie będą im służyć pomocą , gdy szkolne życie okaże się trudne. Życzyła sukcesów w nauce oraz wzorowego zachowania .

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne a następnie zdali egzamin z patriotyzmu.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Dorota Hanas. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło też upominków od rodziców, zaproszonych gości: Wójta Gminy Pątnów pana Jacka Olczyka oraz Rady Rodziców reprezentowanej przez panią Karolinę Mikołajczyk, młodszych  i starszych kolegów i koleżanek. Pasowani uczniowie życzyli  nauczycielom oraz współpracującym ze szkołą gościom wielu sukcesów w pracy na rzecz dzieci i podziękowali słodkim upominkiem. Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.