Wycieczka Oświęcim - Pszczyna

Opublikowano A.Maryniak-Stanek

26 września 2018 roku uczniowie klas ósmych i trzeciej gimnazjum wzięli udział w jednodniowej wycieczce. Celem ich podróży były dwa miejsca : Muzeum Auschvitz - Birkenau w Oświęcimiu i Muzeum Zamkowe w Pszczynie.

Po prawie czterogodzinnej podróży uczestnicy znaleźli się na terenie obozu koncentracyjnego i obozu zagłady w Oświęcimiu. W ciszy i skupieniu zwiedzili wraz z przewodnikiem największe miejsce zagłady w Polsce, oddając cześć  wszystkim , którzy tam zginęli. Później uczniowie przejechali do Pszczyny, gdzie mogli podziwiać piękno komnat i pomieszczeń zamkowych wyposażonych w 80% w oryginalne eksponaty muzealne.

Wycieczka dostarczyła wielu skrajnych emocjonalnie wrażeń, ale uczniowie wrócili do Pątnowa zadowoleni.

Organizator - A.Maryniak-Stanek

Zdjęcia - Oświęcim