Nadmorski klimat miejscowości Stegna

Opublikowano Elżbieta Pęcherz

Uczniowie ZSS w Pątnowie w dniach 8-19 .08.2018 uczestniczyli w koloniach letnich. Nadmorski klimat miejscowości Stegna sprzyjał wszystkim podopiecznym.

Uczestnicy koloni korzystali nie tylko z kąpieli słonecznych i morskich. Cały pobyt wypełniała moc atrakcji. Zwiedzali okolicę, nabyli wiedzę o bursztynie, spacerowali po Trójmieście, a w Krynicy Morskiej płynęli statkiem.

Dzieci nie zapomniały jednak o szkole i zdobywały informacje ornitologiczne w Rezerwacie Mewia Łacha w Mikoszewie lub wiadomości historyczne na Westerplatte i obozie Stutthof. Podziwiali również gwiazdy w mobilnym planetarium.

Urokliwa miejscowość zdobyła serca uczestników koloni. Ciepły piasek i zieleń okolicy pozostanie długo w ich wspomnieniach.

Uroku dodawały podróże melexami i zabytkową kolejką. Zabaw i wycieczek nie było końca. Morska bryza dodała im sił i energii. Uczniowie wrócili pełni wrażeń, wypoczęci i gotowi na nowy rok szkolny.

Kinga Świegot

ZDJĘCIA K. Świegot