Lekcja otwarta dla mam.

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Grażyna Garnczarek

W dniu 25 maja 2018 r. w szkole podstawowej odbyła się lekcja otwarta z udziałem ukochanych mam uczniów klasy II.

 

W części wstępnej uczniowie śpiewali i grali na dzwonkach melodycznych rymowanki dla mamy. Następnie każde dziecko recytowało fragment wiersza pt. ,,Mama ma zmartwienie", dokonując analizy i odpowiadając na zadawane pytania.

Dużo radości wszystkim dostarczyły czytane przez uczniów opisy mam i prezentowane życzenia. Każdy uczeń wykonał również  kartę pracy, a mamusie mogły w bezpośredni sposób obserwować swoje pociechy i ich samodzielną pracę. Najciekawsza niespodzianka dla mam została zaprezentowana na koniec lekcji. Każde dziecko wręczyło swojej mamie  ,,Najcenniejsze korale". Dlaczego najcenniejsze? Otóż od września 2017 r. do połowy maja 2018 r.  uczniowie klasy II gromadzili do słoika kolorowe koraliki. Mogli je zdobywać za: piękne czytanie, pisanie, liczenie, samodzielne rozwiązanie trudnego zadania oraz za wzorowe wypełnianie obowiązków ucznia, pomoc słabszym itp. Jednak za zaniedbywanie swoich obowiązków bądź za niegrzeczne zachowanie koralik trzeba było zwrócić. Gdy nastąpił moment nawlekania koralików na nić okazało się, że korale są bardzo długie.

    Jaka była radość z wręczenia i założenia korali  na szyję swojej mamy pokazuje wyróżnione zdjęcie. Na koniec p.wicedyrektor Maria Graczyk pogratulowała mamom i podkreśliła jak ważny i piękny jest dar bycia mamą.

Lekcja otwarta wyzwoliła wiele dobrych emocji, a mamy miały możliwość obserwacji swoich dzieci w różnych formach aktywności.

Prowadzenie i opracowanie lekcji otwartej- Grażyna Garnczarek

 

ZDJĘCIA

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Lekcja otwarta dla mam.. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free