"Warto żyć nad Wartą"

Opublikowano Mariola Piotrowska

W dniu 25.05.2018 r. uczniowie z klas IV A i IV B uczestniczyli, w ramach projektu  Nasza Eko-pracownia, w warsztatach przyrodniczych ,,Warto żyć nad Wartą”. Podczas wyjazdu do Szkoleniowo-Wypoczynkowego Ośrodka ZHP „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim czwartoklasiści, poznając piękno bliskiej im okolicy, nauczyli się nawiązywać emocjonalną więź z otaczającą przyrodą.

Głównym celem wycieczki edukacyjno-integracyjnej było nabycie przez uczniów umiejętności badawczych i obserwacyjnych. Uczestnicy warsztatów poznali zwierzęta wodne, które są wskaźnikami czystości wód i wykorzystując złowione przez siebie organizmy wskaźnikowe (np. Zatoczka rogowego) określali stan czystości wody. Edukacyjny spacer po lesie, podczas którego uczniowie rozpoznawali ptaki oraz drzewa, sprawił, że wszyscy, po powrocie, chętnie zasiedli przy wspólnym ognisku i z zapałem piekli kiełbaski. Obie klasy czwarte, ucząc się przez zabawę, chętnie integrowały się ze sobą. Wycieczka do Załęcza Wielkiego pogłębiła wiedzę uczniów z zakresu edukacji ekologiczno-przyrodniczej.

Organizatorzy wyjazdu: M. Piotrowska, B. Raducka, M. Pawlik, E. Klimas