Koło przyrodnicze

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

W ramach projektu Nasza Eko-pracownia, uczniowie klasy V w roku szkolnym 2017/2018, uczestniczyli w zajęciach koła przyrodniczego, realizując program "Kropla życia". Zaplanowane działania uwzględniały zajęcia przygotowujące do prowadzenia obserwacji bezpośredniej i pośredniej, poznawania procesów działalności człowieka w środowisku przyrodniczym oraz rozwijania zainteresowań badawczych i świadomego podejmowania decyzji.

Uczniowie biorąc czynny udział w zajęciach w pracowni oraz w terenie, nauczyli się korzystać z różnych źródeł informacji oraz przeprowadzać proste doświadczenia. Korzystając z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu,  badali wodę ze Źródełka św. Rocha na zawartość azotanów, fosforanów oraz żelaza. Obserwując profil glebowy, określali czy próbka pobranej do badania gleby ma odczyn kwaśny czy też zasadowy. Podjęte działania rozwinęły umiejętność planowania doświadczeń, wyciągania wniosków oraz opisywania ich.

Prowadząca: M. Piotrowska

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Koło przyrodnicze. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free