Lekcja otwarta

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Szkoła Podstawowa Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

Uczniowie klasy V realizując program koła przyrodniczego „Kropla życia”,

przygotowali dla młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych lekcję otwartą, na której zaprezentowali swoje umiejętności.

 

Uczniowie uczestnicząc w dodatkowych zajęciach, korzystają z pomocy dydaktycznych zakupionych w ramach projektu „Nasza Eko-pracownia. Przeprowadzając proste doświadczenia rozwijają swoje umiejętności oraz wiadomości. Swoją wiedzą podzielili się z młodszymi kolegami, którym zaprezentowali m. in.: sposób filtracji wody, zwiększenia i zmniejszenia gęstości wody, działanie wielofunkcyjnego sprzętu do pomiaru natężenia dźwięku i temperatury, wykorzystanie wizualizera i interaktywnej tablicy oraz w jaki sposób można zrobić ciecz nienewtonowską.

 

Organizacja takiej formy zajęć pozwoliła uczniom wcielić się w rolę nauczyciela i uwierzyć  we własne możliwości. Jednocześnie wprowadziła dużo radości dla pierwszoklasistów, którzy  sami mogły wykonać proste doświadczenie .

Więcej

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Lekcja otwarta. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free