Rośliny i zwierzęta boją się zanieczyszczonego powietrza

Drukuj
Kategoria: Przedszkole w Kamionce
Opublikowano Wioletta Hrabańska

15.03 2019 r.gościliśmy w naszym przedszkolu Panią Barbarę Raducką, która przeprowadziła zajęcia „ Rośliny i zwierzęta boją się zanieczyszczonego powietrza" w ramach programu edukacji ekologicznej „ Ekominek".

Zajęcia rozpoczęto od ćwiczeń: „ Drzewo wesołe-drzewo smutne”, „ Ziemia wesoła- Ziemia smutna”. Dzieci rysowały drzewa smutne i wesołe. Następnie omawiały prace, uzasadniały dlaczego drzewko jest smutne, dlaczego wesołe. Zwracały uwagę na elementy zagrażające życiu roślin. Na podstawie przygotowanych rysunków uzasadniały dlaczego Ziemia jest smutna a dlaczego wesoła. W dalszej części omówiony został wpływ i skutki zanieczyszczonego powietrza na życie roślin i zwierząt. Zajęcia były okazją do kształtowania postaw sprzyjających środowisku i jego ochronie, podniesienia poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości powietrza oraz jego wpływu na życie i zdrowie człowieka, zwierząt oraz roślin. Dziękujemy Pani Basi za bardzo interesujące i pouczające zajęcia.

Więcej...

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Rośliny i zwierzęta boją się zanieczyszczonego powietrza. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free