ŁAPCIE SIĘ ZA GUZIK

Drukuj
Kategoria: Przedszkole w Kamionce
Opublikowano Wioletta Hrabańska

Dziękujemy Panu za bardzo ciekawe spotkanie.

Przesądy mówią, że widząc kominiarza należy jak najszybciej złapać się za guzik wtedy taki kominiarz może przynieść szczęście. Zwyczaj ten pochodzi z dawnych czasów. Przed wiekami do osady ciągnęli różni rzemieślnicy, w tym kominiarze. Każda gospodyni chciała, żeby to jej dom był odwiedzony przez kominiarza jako pierwszy. Jego ubranie było wówczas jeszcze czyste, nieosmolone sadzą. Gospodynie ciągnęły kominiarza za guzik do swojego domostwa. Ta, do której zawitał jako pierwszy, uchodziła za szczęściarę.

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 ŁAPCIE SIĘ ZA GUZIK. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free