„Raz, dwa, trzy – licz i Ty”

Drukuj
Kategoria: Przedszkole w Kamionce
Opublikowano Wioletta Hrabańska

Podczas bliżejprzedszkolnej podróży edukacyjnej do KRAINY MATEMATYKI przedszkolaki rozwijały swoje uzdolnienia matematyczne.

Liczyły i rozróżniały błędne liczenie od poprawnego, wyznaczały wynik dodawania i odejmowania pomagając sobie liczeniem na palcach lub na innych zbiorach zastępczych, ustalały równoliczność dwóch zbiorów , posługiwały się liczebnikami porządkowymi, uczyły się rozróżniania strony lewej i prawej, utrwalały poznane figury geometryczne, klasyfikowały je ze względu na kolor, kształt. Głównym celem proponowanych gier i zabaw matematycznych jest rozwijanie aktywnej postawy intelektualnej dzieci wobec sytuacji problemowych oraz rozwijanie wyobraźni, pomysłowości, języka.      

Zdjęcia

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 „Raz, dwa, trzy – licz i Ty”. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free