Sąd Rejonowy w Wieluniu

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Gimazjum Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

W dniu 18.05.2018 r., uczniowie klasy II gimnazjum w ramach edukacji prawnej młodzieży, uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Sąd Rejonowy w Wieluniu.

Czytaj więcej: Sąd Rejonowy w Wieluniu

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Gimazjum Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

06 kwietnia 2018 odbył się w Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych   dla gimnazjalistów oraz uczniów klas VII szkoły podstawowej. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z testem wiedzy o DACH-Länder  (czyli o krajach niemieckojęzycznych)  odpowiadając na pytania z dziedziny kultury, geografii, sportu, muzyki Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Czytaj więcej: SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

KLASOWY KONKURS Z BIOLOGII ROZSTRZYGNIĘTY

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Gimazjum Pątnów
Opublikowano Mariola Piotrowska

Julia Kula - uczennica klasy I gimnazjum- zajęła I miejsce w klasowym konkursie biologicznym pod hasłem „MÓJ ATLAS POLSKICH ROŚLIN NAGONASIENNYCH ”.

Czytaj więcej: KLASOWY KONKURS Z BIOLOGII ROZSTRZYGNIĘTY

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Gimazjum Pątnów
Opublikowano Magdalena Pawlik

 

                                         

   Po długim, pracowitym roku szkolnym nadszedł dzień zakończenia i upragnionych wakacji. Najbardziej wyczekiwany dzień przez wszystkich uczniów, czyli uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 23 czerwca 2017 roku. O godzinie 8.00 odprawiona została msza święta w miejscowym kościele, następnie dalsze uroczystości miały miejsce w sali gimnastycznej naszej szkoły.

     Część oficjalna rozpoczęła się narodowym tańcem - polonezem w wykonaniu uczniów kończących naukę w gimnazjum. Spotkanie prowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, która przywitała grono pedagogiczne, uczniów, rodziców oraz zaproszonych gości, wśród których był wójt Gminy Pątnów - pan Jacek Olczyk. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu "Mazurka Dąbrowskiego" dyrektor szkoły, pani Dorota Hanas wygłosiła krótkie przemówienie i wręczyła nagrody uczniom za bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie i za czynny udział w życiu szkoły. Również pan wójt uhonorował najlepszych uczniów, przyznając im stypendium Gminy Pątnów. Natomiast rodzice najlepszych absolwentów otrzymali z rąk pani dyrektor listy gratulacyjne.

Kolejnym punktem akademii było pożegnanie nauczycielki religii - pani Grażyny Marchewki, która odeszła na emeryturę.

Po pierwszej części uroczystości nastąpiła część artystyczna w wykonaniu absolwentów, którzy dziękowali nauczycielom za ich trud i pracę oraz żegnali szkołę. Uroczystość była bardzo wzruszająca, nie zabrakło łez.

     Następnie uczniowie przeszli do klas, gdzie otrzymali świadectwa, na które tak ciężko pracowali przez cały rok, pożegnali się z kolegami, wychowawcami i udali się na długo oczekiwany odpoczynek z dala od murów szkolnych.

     Zdjęcia

ZDJĘCIA - Z.CIUPA

konkurs -

Drukuj
Kategoria: Ogłoszenia Gimazjum Pątnów
Opublikowano A.Maryniak-Stanek

   

I Szkolny Konkurs Fotograficzny

pod hasłem

„Gmina Pątnów w obiektywie”

 Cele konkursu:

- zachęcenie uczniów do aktywności twórczej i artystycznej, promocja talentów, promocja gminy Pątnów

Uczestnicy:

-uczniowie gimnazjum

Czytaj więcej: konkurs -

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Gimnazjum w Pątnowie. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free