17 grudnia 2022 roku, zgodnie z wieloletnią już tradycją, w naszej szkole zostały wystawione jasełka. Historie biblijne sprzed ponad 2000 lat odtworzyli uczniowie klas III-VIII pod opieką nauczycieli: pani Barbary Siwuk, pani Magdaleny Pawlik i pani Kingi Świegot

O godzinie 17.00 w sali gimnastycznej zebrali się: pani dyrektor Dorota Hanas, pani wicedyrektor Mariola Piotrowska, przedstawiciele Rady Rodziców, Rady Gminy Pątnów, organu prowadzącego, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice oraz społeczność lokalna. Bożonarodzeniowa scenografia przygotowana przez panią Irenę Mierzwiak wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Niewątpliwie uroku dodały pięknie udekorowane stoły przez panią Justynę Kiedos, panią Elżbietę Pęcherz i panią Wiolettę Raducką. Magię świąt mogliśmy poczuć przede wszystkim dzięki uczniom.

Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia biblijne, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dziecię. W centrum scenicznych wydarzeń znaleźli się Diabeł i Anioł. Diabeł poszukiwał sposobu, jak ściągnąć ludzi na złą drogę i zgasić nadzieję na przyjście Pana, zaś Anioł chciał rozpalić w ludziach miłość i obudzić wiarę. Zarówno jeden, jak i drugi mieli obok siebie pomocników. Mimo usilnych starań diabłów, niebo wygrało z zakusami piekła. Odwieczna walka dobra ze złem w naszym przedstawieniu zakończyła się wynikiem ,,Jeden – Zero dla Nieba”. Dopełnieniem inscenizacji były kolędy i pastorałki, które pod kierunkiem pani dyrektor Doroty Hanas zaśpiewał chór szkolny. Radosny śpiew kolęd przypomniał wszystkim, że święta Bożego Narodzenia są już blisko.

Po zakończeniu przedstawienia głos zabrała pani dyrektor Dorota Hanas, która podziękowała uczniom oraz ich opiekunom za przygotowanie jasełek, następnie złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Życzenia złożył również przewodniczący Rady Gminy Pątnów pan Grzegorz Pietrzyński, który w swojej wypowiedzi wygłosił wiele ciepłych słów pod adresem młodych artystów.

Jasełka zakończył poczęstunek w postaci kawy, herbaty i pysznych ciast upieczonych specjalnie na tę uroczystość przez rodziców naszych uczniów. O miłą atmosferę przy świątecznych stołach zadbał też Samorząd Uczniowski, który zajął się kelnerowaniem.

Oby wspaniały nastrój tego dnia towarzyszył wszystkim przez cały rok!

Organizatorzy jasełek składają serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom, nauczycielom oraz wszystkim osobom zaangażowanym w tę piękną szkolną uroczystość.

Zapraszamy na FILM oraz FOTORELACJĘ z tego wyjątkowego spotkania na podstawie zdjęć autorstwa pani Anny Pilarczyk.

Kinga Świegot i Magdalena Pawlik