XIV Szachowy Turniej Czterech Gmin

Kategoria: Nasze sukcesy
Opublikowano Edyta Klimas

W dniach 14,15,21,22 kwietnia 2018 roku odbył się XIV Szachowy Turniej Czterech Gmin: Biała - Wierzchlas - Pątnów - Mokrsko.

Tematyczny turniej szachowy połączony z konkursem rozwiązywania zadań szachowych rozgrywany był w czterech etapach. Uczniowie na każdym etapie rozwiązywali zadania o zróżnicowanym stopniu trudności w czasie 45 minut. Następnie rozgrywali cztery partie szachowe rozpoczynające się od początkowej zadanej pozycji tj.: partia hiszpańska, gambit królewski, partia szkocka i obrona sycylijska.

Uczniowie naszej szkoły również brali udział w tym turnieju, osiągając znaczące sukcesy. Weronika Piotrowska zajęła I miejsce w grupie dziewcząt (kategoria B), Kacper Mosiala - VII miejsce, a Damian Fuks - XIII miejsce (kategoria A).Ponadto uczeń Kacper  Mosiala uzyskał tytuł najlepszego gracza Gminy Pątnów.

Serdecznie gratulujemy wyników naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.