Wycieczka Zakopane-Kraków

Kategoria: Samorząd Uczniowski Gimnazjum
Opublikowano Paulina Jurczyńska

W dniach 12-13 października z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbyła się wycieczka do Zakopanego i Krakowa.

Pierwszego dnia pojechaliśmy na wycieczkę w góry. O godzinie 5:00 odbyła się zbiórka pod szkołą i wyjazd, a  o godz. 11:00 już zawitaliśmy w Zakopanem. Spacer po zimowej stolicy Tatr rozpoczęliśmy od Doliny Chochołowskiej gdzie mogliśmy pooddychać świeżym powietrzem, podziwiać piękne lasy świerkowe, skały krystaliczne i osadowe. Kolejnym punktem wycieczki był spacer po słynnych Krupówkach oraz wjazd na Gubałówkę.

Następnego dnia zawitaliśmy na cały dzień do Krakowa. Po Krakowie oprowadziła nas pani przewodnik. Zwiedziliśmy Rynek Główny, Collegium Maius,  Wzgórze Wawelskie, Katedrę Wawelską, Dzwon Zygmunta  oraz Groby Królewskie.