W dniu 01.06.2022r odbyła się wycieczka do kina Syrena w Wieluniu na film pod tytułem ,, Nawet myszy idą do nieba’’. Wycieczka została zorganizowana przez Radę Rodziców z okazji Dnia Dziecka. W wycieczce uczestniczyli wszyscy uczniowie klas I – IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta w Pątnowie. Zbiórka uczniów odbyła się o godzinie 8.20 na parkingu szkolnym, wszyscy uczestnicy stawili się punktualnie. Po sprawdzeniu listy obecności przez opiekunów, uczniowie zajęli miejsca w autokarze i ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu do sali kinowej wszyscy uczniowie wraz z opiekunami zajęli wyznaczone miejsca. Projekcja filmu trwała 2 godziny. W tym czasie wszyscy w skupieniu oglądali film. Po skończeniu, wyszliśmy z kina i udaliśmy się do autokaru. W drodze powrotnej dyskutowaliśmy na temat filmu, że takie wycieczki też mogą nas czegoś nauczyć.
Do szkoły z kina wróciliśmy o godzinie 11.20. Wszyscy stwierdzili, że wycieczka była udana i bardzo chętnie znów wybiorą się do kina.