Wyrównawcze VI

Drukuj
Kategoria: Dla uczniów
Opublikowano Edyta Klimas

W dniu 14 lutego 2020r. nie odbędą się zajęcia wyrównawcze z matematyki dla klas szóstych prowadzone przez p. Edytę Klimas. Zajęcia te zostaną odpracowane w późniejszym terminie.

Wycieczka Praga - Skalne Miasto

Drukuj
Kategoria: Dla uczniów
Opublikowano Małgorzata Raducka

 13 maja 2019 roku 96 uczniów naszej szkoły pod opieką swoich nauczycieli wyjechało na dwudniową wycieczkę do Czech. Wyruszaliśmy pełni obaw, bo pogoda była niepewna…

 

 

Po szczęśliwym dotarciu do Adrspach rozpoczęliśmy zwiedzanie Skalnego Miasta, które jest narodowym rezerwatem przyrody. To miejsce nas zauroczyło!  Widoki skał tworzących malownicze skamieniałe miasteczko obrośnięte świerkowymi lasami na długo pozostaną w naszej pamięci. Wędrówka  między skałami tworzącymi  niemal bajkowy świat z  wysokimi domami i wąskimi uliczkami  dostarczyła nam wielu przeżyć , tym bardziej że pogoda nam sprzyjała. Przyglądaliśmy się pojedynczym skałom przypominającym postacie, przedmioty  lub zwierzęta, zachwycaliśmy nieskażoną przyrodą. Szczególnie podobały nam się górski wodospad i wycieczka po jeziorze , a urocze gawędy czeskiego flisaka nie wymagały tłumaczenia  i wywoływały salwy śmiechu. Wracając w stronę autokaru, wybraliśmy trudniejszą trasę (widokową!) i  choć chwilami było trudno pokonać kolejne schodki w górę i w dół , daliśmy radę, a widoki rekompensowały nam zmęczenie. Z radością ruszyliśmy autokarem w stronę  hotelu Claret .

Czytaj więcej: Wycieczka Praga - Skalne Miasto

"Wyrwani z niewoli"

Drukuj
Kategoria: Dla uczniów
Opublikowano Marlena Wcisło

                                      

     Uczniowie naszej szkoły 24 października br. uczestniczyli w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym "Wyrwani z niewoli". 

Jacek "Heres" Zajkowski i Piotr Zalewski spotkali się z młodzieżą powiatu wieluńskiego w sali WOSiR w Wieluniu. 

    Wydarzenie po raz drugi zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Wieluniu, która poprzez tego typu działania integruje młodzież oraz uwrażliwia na niebezpieczeństwa, które wiążą się z nałogami. 

 

Zdjęcia

  

Zanim powstało dzieło...

Drukuj
Kategoria: Dla uczniów
Opublikowano Edyta Klimas

Uczniowie klasy V a wraz z wychowawczynią p. Edytą Klimas wzięli udział w przygotowaniach do "Dnia Wiosny". Przez kilka lekcji wspólnie pracowali nad wykonaniem rzeźby przedstawiającej znaną wszystkim postać. Zaangażowanie klasy było bardzo duże, a atmosfera, która towarzyszyła wszystkim podczas pracy była niesamowita. Nikomu nie przeszkadzało, że miał biały nos lub ubrudzone mąką ubranie. Wszelkie niepowodzenia przyjmowane były z uśmiechem i jeszcze bardziej motywowały do pracy.  Wreszcie udało się! Praca skończona.                                                                                                                                            Ciekawi jesteśmy czy rozpoznacie w naszej rzeźbie znaną postać?Spoko

ZDJĘCIA

Jak radzić sobie ze stresem ?

Drukuj
Kategoria: Dla uczniów
Opublikowano Elżbieta Pęcherz

 

 

 

Obraz znaleziony dla: stres

Stres jest nieodłącznym towarzyszem naszego życia, towarzyszy nam prawdopodobnie od początku istnienia naszego gatunku. Już jako małe dzieci jesteśmy poddawani jego działaniu, kiedy np. musimy na urodzinach cioci przed zgromadzonymi gośćmi deklamować wierszyk, odpowiadać na lekcji na pytania nauczyciela, pisać klasówki, wykazywać się posiadaną wiedzą pisząc egzamin gimnazjalny.

JAK POMÓC SAMEMU SOBIE?

1.   Bądź realistą, choć nie pozbawiaj się swoich marzeń.

2.   Porozmawiaj o swoich problemach z najbliższymi osobami, przyjaciółmi.

3.   Planuj swoje zajęcia i kontroluj czas.

4.   Nie spiesz się.

5.   Rób przerwy w nauce, odpoczywaj.

6.   Spij 6-8 godzin na dobę.

7.   Właściwie się odżywiaj, pij dużo niegazowanej wody mineralnej.

8.   Unikaj ludzi toksycznych, konfliktowych.

9.   Kontroluj swój stan zdrowia.

Obraz znaleziony dla: relaksacja

Pamiętajcie też co powiedział kanadyjski badacz Hans Selye ”Całkowita wolność od stresu to śmierć”. Zmiana sposobu myślenia pomaga walczyć ze stresem. Starajmy się zawsze myśleć pozytywnie. Jeśli dostanę jedynkę ze sprawdzianu – pouczę się jeszcze i poprawię ocenę ustnie lub napiszę sprawdzian poprawkowy. Poradzę sobie !!!!!!!!!.

 

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Dla uczniów. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free