Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole

„Od narodzin świata do narodzin Jezusa”

Przed Świętami Bożego Narodzenia od wielu lat tradycyjnie w Zespole Szkół Samorządowych w Pątnowie organizujemy jasełka bożonarodzeniowe.

W tym roku 20. 12.2018 r. przeżywaliśmy taki wyjątkowy wieczór. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Pątnów, pan Jacek Olczyk, przedstawiciele władz samorządowych, ksiądz Sławomir Kandziora, Rada Rodziców, członkinie kół gospodyń wiejskich z Pątnowa, Bieńca i Kamionki, rodzice, członkowie rodzin i społeczność lokalna.

Tegoroczne jasełka przybrały oryginalną formę. Uczniowie naszego zespołu pod kierunkiem nauczycieli przygotowali spektakl pt. „Od narodzin świata do narodzin Jezusa” w formie teatru cieni. Piękno i głębię treści podkreśliły: wyjątkowa scenografia, oprawa muzyczna oraz gra świateł. Występ młodych aktorów zapewnił widzom moc niezapomnianych wzruszeń i skłonił do refleksji nad istotą Bożego Narodzenia.

To nowe doświadczenie aktorskie dostarczyło uczniom przygotowującym spektakl wiele satysfakcji i poczucie sukcesu oraz zyskało duże uznanie licznie zgromadzonej publiczności.

K.Świegot, M.Pawlik, J.Kiedos, B.Siwuk