01
01
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole
02
02
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole
03
03
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole
04
04
Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole

Zwyczaje bożonarodzeniowe

Znalezione obrazy dla zapytania szopka bożonarodzeniowa        Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, w dniu 10 grudnia 2018r., uczniowie klasy Va i Vb wraz z wychowawczyniami p.Edytą Klimas i p. Magdaleną Pawlik wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Wieluńskiej pt. "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia". W czasie pobytu w muzeum uczniowie poznali zwyczaje bożonarodzeniowe na terenie ziemi wieluńskiej oraz obejrzeli film o tradycjach wigilijnych, m.in. kolędowaniu, zrealizowany z udziałem zespołu folklorystycznego z Popowic. Ponadto w czasie zajęć dzieci wykonywały tradycyjne ozdoby z opłatka. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie grupowego zdjęcia w towarzystwie Świętego Mikołaja.

       Kolejnym punktem programu było obejrzenie przez uczniów wystawy poświęconej 100-leciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewodnik zapoznał dzieci z historią walk Polaków o wolność i niepodległość.

 ZDJĘCIA

Best webhosting site hostgator coupon and online poker on party poker
Copyright 2011 Zwyczaje bożonarodzeniowe. Custom Footer text
Joomla Templates by Wordpress themes free