Trening ewakuacji

28 września br. wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych im. Wł.St.Reymonta  w Pątnowie uczestniczyli  w próbnej ewakuacji.  Był to trening przygotowujący uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły do sprawnego działania i szybkiego, bezpiecznego opuszczenia budynku szkoły w razie zagrożenia.

Ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie co było efektem znajomości i praktycznego zastosowania procedur postępowania w sytuacji alarmu na wypadek wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.
Cała akcja przebiegała pod okiem strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pątnowie. Uczniowie z bezpiecznej strefy ewakuacji mogli obserwować działania strażaków między innymi użycie armatki wodnej, wynoszenie ofiar.