Zespół Szkół Samorządowych w Pątnowie im. Wł. St. Reymonta o szkole

Lekcja o zrozumieniu i szacunku

Znalezione obrazy dla zapytania cudowny chłopak

23 lutego uczniowie naszej szkoły obejrzeli w kinie Syrena w Wieluniu wzruszający film pt. "Cudowny chłopak".

Tytułowy bohater - Auggie ma kochającą rodzinę - rodzice dają mu mnóstwo miłości, świetnie dogaduje się ze swoją starszą siostrą. Można powiedzieć - szczęściarz. A jednak nie do końca - chłopiec ma zdeformowaną twarz. Właśnie zaczyna naukę w szkole publicznej. I tu pojawiają się prawdziwe trudności. Wyśmiewany i pogardzany przez rówieśników próbuje udowodnić, że najważniejsze nie jest piękno zewnętrzne, ale to, co mamy w środku. Jednak świat dzieci potrafi być wyjątkowo okrutny...

Opowieść o Auggim spodobała się bardzo naszym uczniom. Potrafiła wywołać szereg emocji, od smutku przez rozbawienie po wielkie wzruszenie.

Uczniowie jednogłośnie przyznali, że od głównego bohatera warto uczyć się miłości do życia i pozytywnej energii.

Inicjatorkami nietypowej lekcji tolerancji były wychowawczynie klas: p. E. Klimas, p. M. Pawlik, p. S. Bąk i p. M. Wcisło.