W ramach realizacji programu edukacyjnego pt. Skąd się biorą produkty ekologiczne, przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Pątnowie uczestniczyły w wycieczce do Muzeum Ziemi Wieluńskiej, podczas której, zobaczyły wystawę pt. „Kłosy pełne chleba”, która prezentuje fascynującą opowieść o procesie powstawania chleba, poczynając od zasiania ziarna do otrzymania rumianego pieczywa.
Dzieci poznały również cztery podstawowe rodzaje zbóż nie tylko na zdjęciach, ale także na samej ekspozycji – świeżo ścięte i dostarczone do Muzeum, aby edukować na temat historii pojawienia się ich w Europie. Ponadto mogliśmy zobaczyć narzędzia rolnicze i gospodarcze „w akcji” na zdjęciach Piotra Dudka, wykonanych podczas prac polowych dawnymi metodami.
Na zakończenie wycieczki, braliśmy udział w warsztatach plastycznych, na których każdy z uczestników ulepił z masy solnej symboliczny dożynkowy bochenek chleba.

zdjęcia 2