21 kwietnia 2023 roku przedszkolaki z Popowic obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi. Podczas obchodów tego święta przedszkolaki zastanawiały się co dobrego możemy zrobić dla naszej planety? W tym dniu dzieci poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne, uczyły się również jak poprawnie segregować śmieci. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks Małego Ekologa, który pomógł dzieciom zrozumieć czym jest ekologia i jakie działania ludzi uznaje się za ekologiczne.

Dzieci poznały znaczenie trudnego słowa recykling i wraz z rodzicami przygotowały Eko-zabawki, które były cudowne, pomysłowe i myślę, że sprawiły wiele radości dzieciom jak i rodzicom. Stworzyły również możliwość do wspólnego spędzenia czasu. Wszystkie prace były wspaniałe i przedszkolaki otrzymały za nie drobne upominki, zakupione przez radę rodziców za co dziękujemy. Dzień zakończył się wspólnym zbieraniem śmieci na terenie placu przedszkolnego, była to wspaniała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu i oczywiście do oczyszczenia terenu z niepotrzebnych śmieci.